Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Rinoplastiye Karar Vermeniz İçin En Önemli Nedenler

burun-estetigi

Popüler olarak burun  estetiği olarak bilinen rinoplasti, burnun formunun düzeltilmesi ve yeniden oluşturulmasının yanı sıra burun görünümünün geliştirilmesine yardımcı olan bir cerrahi yöntemdir. Nazal travma, doğuştan gelen kusurlar veya solunum yetmezliği gibi birçok durumda akla Rinoplasti gelmektedir.  Bununla birlikte, muhtemelen bu işlemin karmaşıklığı, insanların onu anlamasını zorlaştırmakta ve insanları korkutmaktadır. İnsanlar burun içindeki cerrahi kesilerden ve ciltte geriye kalan izlerden korkuyorlar.  Ancak doğru ellerde yapıldığında işlem son derece kolaydır. Ama önce burun estetiği ameliyatını ne zaman düşünmeniz gerektiğini bilmeniz gerekir.

Burnunuzun şekli, boyutu veya açısından mutsuz olmanız durumunda rinoplastiyi düşünmelisiniz. Çoğu insan, görünüşü konusunda biraz endişelidir. Burunlarının çok küçük veya büyük, çok geniş veya dar, çok uzun veya düz olmasından korkarlar. Neyse ki, burnunuzun şeklinden memnun değilseniz ve bu konuda bir şeyler yapmak isterseniz, burun estetiği ameliyatını düşünebilirsiniz.

Burun estetiği ameliyatı

olmayı düşünmenin bir diğer nedeni, burnunuzun içinde, nefes darlığı yaşamanıza neden olan düzensizlikler olup olmamasıdır. Tıkanmış solunum yolları, uzun vadede günlük olarak solunumu etkilediğinden, kişi için sorun teşkil edebilir. Bu problem cerrahi olmayan basit bir yöntem ile çözülemezse, burun estetiğini gerçekten düşünmek isteyebilirsiniz.

Eğri burun insanların burun estetiği ameliyatını düşünmesi gereken en önemli faktörlerden biridir. Eğri bir burnun kişiye yaşattığı farklı sorunlar vardır. Örneğin; kişinin yüzünün dengesini bozmak ve nefes darlığı ve tıkanmaya neden olabilmektedir. Burun estetiği ameliyatı, bu sorunu düzeltebilecek bir işlemdir.

Burunda herhangi bir kırık olması durumunda ortaya çıkan şekil bozuklukları da burun estetiği ameliyatının düşünülmesi gereken durumlardandır. Bu gibi durumlarda burun yeniden şekillendirilmekte ve neredeyse eski haline döndürülebilmektedir. Eğer burnun kırılmasının hemen ardından işlem yapılırsa çok daha iyi sonuçlar alınabilir.