Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Rinoplastiye Dair Yanılgılar ve Gerçekler

burun-estetigi

Rinoplastiye Dair Yanılgılar ve Gerçekler

Bir plastik cerrahın sihirbaz gibi çalıştığını ve burnunuzu ünlülerin burnu gibi gösterebileceğini düşünmüş olabilirsiniz. Ve rinoplasti, plastik cerrahide en popüler estetik ameliyat olarak kabul edildiğinden, sana belki de basit görünebilir. Bunun gibi yanlış bilgiler gün geçtikçe yayılmaya devam ediyor. Bu yanlışları çürütmek ve doğrudan doğruya ulaşmanın sanırım zamanı geldi. Rinoplasti ile ilgili sıklıkla duyulan yanılgılara bir göz atalım.

Rinoplasti İle Ünlülerin Burnuna Benzer Bir Burun Yapılabilir

Bir ünlünün burnuna benzer bir burun hayal etmek hiçbir zarar vermezken, gerçekçi olmanız konusunda kendinizi sınırlamalısınız. Herhangi bir ünlünün yüz yapısı sizinkinden farklıdır. Herkesin farklı ve kendine ait bir kemik yapısı vardır. Bu nedenle elinizde bir fotoğrafla gidip aynı burundan istediğinizi söyleyemezsiniz. Burun estetiği kişiye özeldir.

Rinoplasti Basit Bir Estetik Uygulamadır

Rinoplasti, dünyanın en zor cerrahi işlemlerinden biridir. Dokuları değil, aynı zamanda kemikleri ve kıkırdakları yeniden şekillendirir. Ameliyat sırasında tek bir hata bile çok büyük sonuçlara neden olabileceğinden her zaman çok dikkatli olmak gerekmektedir. Dahası, çeşitli rinoplasti türleri vardır. Burun büyütme, travma sonrası rinoplasti, revizyon rinoplasti veya fonksiyonel sorunlar için yapılan rinoplasti bunlardan bazılarıdır. Her türün kendi amacı vardır. Örneğin burnunuzun boyutlarının büyümesini istiyorsanız, ihtiyacınız olan şey büyütme rinoplastisidir. Bu işlemde burun ucunuz yeniden oluşturulur. Veya kırık bir burun nedeniyle burun estetiği ameliyatı düşünüyorsanız işlem buna göre organize edilmektedir.

Sadece Kadınlar Rinoplasti Yaptırır

Erkekler de rinoplasti ameliyatı yaptırmaktadır. Estetik uygulamaların çoğunda olduğu gibi kadınlar bu işlemin hastası olsa da bu rinoplastinin sadece kadınlar için yapılan estetik bir uygulama olduğunu göstermez. Erkekler de estetik kaygılar veya burun yaralanmaları neticesinde rinoplastiye başvurmaktadır.