Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Rinoplasti Sizin İçin Uygun Mu?

burun-estetigi

Burun estetiği

olmaya karar vermek son derece kişiseldir.  Pek çok hasta için, başarılı bir rinoplastiden sonra güven artışı yaşanır, benlik saygısı artar ve kişinin kendine olan güveni yerine gelir. Bu da hastayı tatmin eder.  Böylelikle burun estetiği hasta için son derece başarılı bir karar anlamına gelir. Ancak yine de böyle bir işleme karar vermeden önce uzun uzadıya düşünmek şarttır.

Olası Riskler Düşündünüz mü?

Rinoplasti için karar verdiğinizde sadece olumlu durumları düşünmeyin. Hem ameliyatın potansiyel riskleri hem de beklentilerinizin uygunluğuna dikkat etmelisiniz. Bir estetik işlem bile olsa hiçbir şey mükemmel olamaz. Bu nedenle gerçekçi olmak ve en iyi sonucun alınacağını bilmek en doğrusudur.  Aynı zamanda tüm hastalarda cerrahi risk mevcuttur.

Beklentileriniz Gerçekçi mi?

Yıllar boyunca, en kötü görünümlü burunları olan hastalarda beklentilerin çoğu zaman makul olsa da ne yazık ki, tersi de geçerlidir. Oldukça çekici burunları olan hastalar genellikle tamamen gerçekçi olmayan beklentilere sahiptir. Oldukça büyük boyutlu, eğri, kalın ciltli, daha önce yaralı olan burnun mükemmel bir burun estetiği sonucuna ulaşma ihtimali çok daha az olmasına rağmen, kişi çok da gerçekçi olmayabilir.

Mükemmellik mi arıyorsunuz?

Her ne kadar milyonlarca rinoplasti hastası doğal ve çekici, ancak yine de hafifçe kusurlu olmasına razı gelse de bazıları için mükemmellik arayışı tehlikeli bir takıntı haline gelir. “Mükemmel” bir burnu olan takıntılı bireyler için, tekrarlayan cerrahinin etkileri, deformiteye ve sonunda daimi şekil bozukluğuna neden olabilir.

Pek çok şekil bozukluğu olan burun artık modern rekonstrüktif cerrahi tekniklerle restore edilebilirken, daha mükemmel bir görünüme kavuşturulmuş hastalar daha ileri ameliyat riskini ortadan kaldırmak için akıllıca olacaktır.