Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Rinoplasti İle Alakalı Mitler ve Gerçekler

burun-estetigi

Burnunda estetik açıdan bir sorun olduğunu düşünen veya burnunda nefes almayı zorlaştıran, sorun yaratan fonksiyonel bir sıkıntısı olanlar burun estetiği ameliyatını tercih etmektedir. Rinoplasti, ister kozmetik isterse tıbbi nedenlerle yapılsa da, hastanın hayatını büyük ölçüde iyileştiren yaşamı değiştiren bir ameliyattır. Yine de her durumda olduğu gibi rinoplasti ameliyatına dair de doğru bilinen bazı mitler kişileri yanlış yönlendirerek yanlış bilgilere sahip olmalarına neden olmaktadır.

Rinoplasti Sadece Kadınlar İçindir

Bu, pek çok estetik işlemde olduğu gibi rinoplasti ile alakalı da yanlış düşüncelerden biridir. Çoğu insan estetik uygulamaların sadece kadınlar için olduğunu düşünse de rinoplasti erkekler tarafından da tercih edilen bir estetik cerrahi işlemidir. Erkek olmak, eğri burnu düzeltilemez, burun deliklerinin boyutu değiştirilemez veya ameliyat yoluyla solunumu geliştirilemez anlamına gelmemektedir.

Rinoplasti, Yüz İfadesini Değiştirir

Bir yüzün önemli özelliklerinin birinin değiştirilmesi nedeniyle mantıklı görünebilse de  gerçek değildir. Rinoplasti, yalnızca yüzün bir parçası olan burnun değişikliklerinden oluşur. Yüz ifadeleriniz burun estetiğinden önce olduğu gibi rinoplastiden sonra da aynı kalacaktır.

Rinoplasti Herkes Tarafından Fark Edilir

Birçok hasta, rinoplasti ameliyatının başkaları tarafından fark edileceğinden korkmaktadır. Arkadaşlarınız ve aileniz muhtemelen bir şeylerin farklı göründüğünü anlasa da bu o kadar da fark edilir olmayacaktır. Aslında rinoplasti sonrasında kesi izi ya burnun içinde ya da burnun altında görünmeyen bir yerde kalacaktır. Bu da insanların sizi görür görmez burnunuzun estetik olduğunu anlamayacağı anlamına gelir.

Rinoplasti Çok Pahalıdır

Bir manikür ile karşılaştırıldığında herhangi bir estetik cerrahi işlemi elbette pahalıdır. Ancak, sağlığınıza ve refahınıza bir yatırım olarak düşünüldüğünde bunun çok da pahalı olduğunu düşünmek için bir neden yoktur. Bugünün rinoplasti ameliyatları, sadece zengin ve ünlü kişiler için yapılan bir ameliyat değildir.