Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Rinoplasti Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

burun-estetigi

Rinoplasti Hakkkında Bilmeniz Gerekenler

1.Rinoplasti (burun estetiği),tüm kozmetik cerrahilerin en zor olanları arasındadır. Rinoplastide yanlış cerrahi teknik kalıcı şekil bozukluklarıyla başa çıkmak zorunda kalmanıza neden olabilir. Bu nedenle cerrahınızı dikkatli seçmenizde fayda vardır.

2.Hiçbir rinoplasti sonucu kesinlikle mükemmel değildir.

3.Rinoplasti ameliyatında son teknoloji kullanılsa bile sonuç hayallerinizdekiyle tıpatıp aynı olmayabilir. Bunu bilerek hayallerinizde gerçekçi olmanız daha mutlu olmanızı sağlayacaktır

4.Burun estetiği kişiye özeldir. Başkasının burnunun aynısını istemeniz anormal olacaktır. Her burun kendi karakteristik özelliklerini taşır. Başkasının burun yapısı sizin yüzünüze hiç uymayabilir. Bu nedenle cerrahınıza güvenmelisiniz.

5.Tüm iyi rinoplasti sonuçlarının en azından ortak bir yanı vardır. O da doğal bir görünümdür. En çekici burun diğer yüz özellikleriyle de uyumlu olandır.

6.Başarılı bir rinoplasti için iyi bir doku ve olumlu iyileşme tepkileri de gereklidir. Kötü genler, özellikle zayıf kıkırdak ve zayıf cilt ile kombine edildiğinde, en yetenekli ameliyat bile başarısız olabilir.

7.Genel sağlığın iyi olması rinoplastinin başarısında çok önemlidir. Ameliyat öncesinde grip olmak bile ameliyatın ertelenmesine neden olabilir.

8.Güçlü ve orantılı burun iskeleti, kalıcı güzelliğin anahtarıdır.

9.Çoğu zaman ameliyat sonrasında şişme birkaç ay boyunca burnu deforme eder. Ancak sabrederek iyi bir sonuca ulaşmak mümkündür.

10.Revizyon burun estetiği ameliyatı bazen küçük bir kusuru telafi etmek için uygundur, ancak karmaşık bir durumda revizyon rinoplasti risk almak demektir. Diğer yandan revizyon rinoplasti ameliyatı için ilk burun estetiği ameliyatının ardından en az 12 ay geçmiş olması gerekmektedir. Burun bu sürede tam olarak yerine oturmakta ve revizyon burun ameliyatı için hazır hale gelmektedir.