Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Rinoplasti: Dikkate Alınması Gerekenler

burun-estetigi

Popüler bir kozmetik işlem olan rinoplasti burun görünümünüzü beğenmiyorsanız iyi bir seçenek olabilir. Burnunuzun belirli bölgelerini değiştirerek daha iyi bir görünüm sağlamayı amaçlayan rinoplasti ameliyatı ile istenen görünüme kavuşmak mümkündür. Bazı hastalar için bu işlem burun ucunu kaldırmayı içerirken, bazı hastalar için burnun küçültülmesini içerebilir. Rinoplasti her hasta için farklı çözümleri kombine etmektedir.

Rinoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, seçmiş olduğunuz cerrah burnunuzu değerlendirerek neler yapılacağına karar vermektedir. Bu görevleri yerine getirmek için farklı teknikler kullanılabilir.  Genel anestezi altında gerçekleştirilen burun estetiği ameliyatında farklı teknikler kullanılabilmektedir. Kıkırdak ve burun kemiğindeki düzenlemelerle yeni bir burun görünümü ortaya çıkabilirken başka şekillerde de istenen sonuçlar elde edilmektedir.

Bilmeniz Gerekenler

Her ne kadar basit gibi görünse de, bu işlem oldukça karmaşıktır ve önemli miktarda hazırlık gerektirir. Burun yüzdeki en önemli özelliklerden biridir ve değiştirmeye karar verirseniz, sonuçların kalıcı olacağını da fark etmeniz gerekir.

Rinoplasti, burnunun görünümünü beğenmeyen hastalar için çok yararlı olabilir, ancak nefes almakta zorluk çeken insanlara da yardımcı olabilir.

Burun estetiği ameliyatı ile burun deliklerinin konumu değiştirilebilir ve burun kemiği küçültülebilir. Rinoplasti, burun ucunun yeniden şekillendirilmesi için de harika bir ameliyattır, bu küçük dokunuş bile burnun genel görünümünü önemli ölçüde etkileyecektir.

Burun estetiği ameliyatının asıl amacı burnunuzu yeniden şekillendirmektir ve genelde rinoplasti adı verilir. Çoğu durumda, kozmetik iyileştirmeler için kullanılır, ancak yapısal deformiteleri düzeltmek için de yararlıdır.