Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Rinoplasti Ameliyatından Ne Beklenmeli?

burun-estetigi

Burnun işlevini ve görünümünü rinoplasti ameliyatı ile değiştirmek mümkündür. Rinoplasti ameliyatı olmayı düşünüyorsanız, ameliyat sırasında neler olabileceği ile alakalı bilgi edinmelisiniz. Aynı zamanda burun estetiği ameliyatından ne beklenmesi gerektiğini bilmeniz de önemlidir.

Rinoplasti Ameliyatına Hazırlanma

Burnunuzun fonksiyonel veya estetik sorunları var mı? Rinoplasti ameliyatı bu sorunların çözümü olabilir. Burun estetiği ameliyatı ile aşağıdaki sorunları içeren birçok sorun çözümlenebilir;

Boyut

Şekil

Darbe sonucu oluşan sorunlar

Burun ucu düzensizlikleri

Dengesiz yüz özellikleri

Septum deviasyonu

Burun tıkanıklığı

Solunumunuzu iyileştirmek veya burnunuzun görünümünü değiştirmek istiyorsanız, mutlaka bir görüşme için randevu almalısınız. İlk görüşmede isteklerinizi açıkça anlatmanız ve  ne beklediğinizi söylemeniz önemlidir. Daha sonra bilgisayar destekli bir programdan yardım alınarak burnunuzun rinoplastiden sonra nasıl görünebileceğine dair fikir edinebilirsiniz.

Rinoplasti Ameliyatı Sırasında

Rinoplasti ameliyatı, benzersiz ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilmiştir. Açık ya da kapalı rinoplasti olarak iki türde yapılabilmektedir. Kesiler yapıldıktan sonra doku kaldırılır ve burun yapısı yeniden şekillendirilir. Rinoplastinin, isteklerinizin karmaşıklığına bağlı olarak tamamlanması 1-3 saat sürer.  Kozmetik değişiklikler arayan hastalar için bile ameliyat esnasında burun yapısı incelenmekte ve gerektiği gibi işlevsellik kazandırılmaktadır. Bu sayede burnunuzun estetik sorunları da fonksiyonel sorunları da düzelmiş olacaktır.

Rinoplasti Sonrası İyileşme

İyileşme sırasında burnunuzda rahatsızlık hissetmeniz normaldir. Rahatsızlığı hafifletmenize ve rahatça dinlenmenize yardımcı olmak için ağrı kesici ilaçlar kullanabilirsiniz. İlk birkaç günde hafif kanama ve tıkanıklık olması normaldir. Ayrıca, gözlerin etrafında çürük ve şişlik yaşayabilirsiniz. Bu da ilk veya iki hafta içinde kaybolur. Çalışanlar işlerine en az 2 hafta dinlendikten sonra geri dönebilirler. Burnun yerine oturması ise 6 ile 12 ay sürebilir.