Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Rinoplasti Ameliyatı Olmadan Önce Bilmeniz Gereken 8 Şey

burun-estetigi

Kozmetik cerrahi çoğu hastaya yabancıdır ve başlangıçta göz önüne alındığında korkutucu olabilir. Ancak bilmeniz gerekenleri anladıktan sonra bu endişelerinizin üstesinden gelmeniz zor değildir.

Hedeflerinizin ne olduğunu belirleyin

– Daha dar burun mu istiyorsun? Burun ucu kaldırılsın mı? En büyük şikayetinizin ne olduğu konusunda bir fikir edinmeniz çok yardımcı olacaktır. Böylelikle rinoplasti ameliyatınızı buna göre planlamak mümkün olduğu için sonuçtan da o kadar memnun kalacaksınız.

Doğru cerrahı bulun

–  Öncelikle tecrübeli ve daha önce yaptığı ameliyatlarda iyi sonuçlar almış bir cerrahı tercih etmeniz gerekir. Ardından karşısında rahat olabildiğiniz ve ne istediğinizi anlayan bir cerrah seçerseniz, iletişim bozukluğu yaşamazsınız. Bu da sonuçların daha iyi olmasını sağlar.

Rinoplasti, solunumu etkileyebilir

– Rinoplasti ameliyatı sırasında iç nefes sorunlarının giderilmesini sağlamalıdır. İnsanların revizyon rinoplasti yaptırmak istemesinin nedenlerinden biri de burun estetiği ameliyatından sonra solunum zorlukları çekmesidir.

Rinoplastinin beklenen sonucunu görmek bir yıl sürer

– Burun dokuların iyileşmek için zaman almasıyla alakalıdır. İlk haftadan sonra kendinizi iyi hissetseniz bile, hala iyileşmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Burnun tam olarak iyileşmesini görmek için sabırlı olmalısınız. Bu yıl veya daha uzun sürebilir.

Rinoplastide iki yöntem vardır

– Rinoplasti açık veya kapalı yöntemlerden biri kullanılarak yapılmaktadır. Açık rinoplasti, burun delikleri arasındaki dokuya küçük bir kesi yapılarak gerçekleştirilir.  Kapalı rinoplastinin tamamı içeriden yapılır ve burun delikleri arasındaki kesiyi kullanmaz.

Mükemmel burun yoktur

– Unutmamalısınız ki hiçbir zaman mükemmel burun yoktur. Rinoplasti çok iyi sonuçlar elde edilmesini sağlar. Ancak eğer beklentileriniz gerçekçi olmazsa ve en mükemmeli isterseniz muhtemelen mutsuz olacaksınız demektir. Bu nedenle yüzünüze uygun bir burna sahip olmak istediğinizi kabul ederek mutlu olabilirsiniz.