Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Rinoplasti Ameliyatı İle Alakalı Kendinize Sormanız Gereken Sorular

burun-estetigi

Her türlü kozmetik cerrahi büyük bir karardır ve herhangi bir kapris üzerinde gerçekleştirilmemelidir. Fiziksel görünümünüzü değiştirmek çoğunlukla kalıcı ve sıklıkla güzel sonuçlar veren bir işlemdir, ancak yalnızca ne değiştirmek istediğinizi ve neden onu değiştirmek istediğinizi biliyorsanız. Rinoplasti ameliyatı günümüzün en popüler estetik ameliyatlarından biridir. Ameliyat kişinin durumuna bağlı olarak solunum sorunlarını iyileştirmeyi ve kendine güvenini artırmayı amaçlamaktadır.

Rinoplasti ameliyatı sırasında burun simetrisini iyileştirmek için burun içinde ve çevresinde düzenlemeler yapılarak yeniden şekillendirilmektedir. Başarılı bir rinoplasti ameliyatı geçiren hastalar gelişmiş fiziksel görünümlerinin değişmesiyle kalmaz, aynı zamanda sağlığınızı da iyileştirir.

Bu ameliyat, yüz görünümlerinden mutsuz olanlar için kolay bir karar gibi görünse de, herhangi bir kozmetik cerrahinin her yönünü dikkatlice düşünmek önemlidir. Kararınızı vermeden önce kendinize şu soruları sorun.

Bunu Neden İstiyorum?

Vücudunuzun aksine, yüzünüzün kıyafetlerle saklanamayan kısımları mutsuz edebilir. Elinizden geleni yapmak doğaldır. Günümüz toplumundaki güzellik normlarından kaçmak veya görmezden gelmek zor olsa da, standartlarınızı buna göre belirlememelisiniz.

Neler Beklemeliyim?

Rinoplasti ameliyatından önce, beklentilerinizi yönetmek akıllıca olacaktır. Ameliyatı, sonuçları ve iyileşme sürecini açıkça anlamak, ameliyata gerçekçi beklentilerle girmenizi ve ödüllendirici bir sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.

İyileşme Süreci İçin Zamanım Var mı?

Tıpta ve teknolojideki ilerlemelerle birlikte, cerrahi iyileşme süreci açısından çok elverişli bir dönemde yaşıyoruz. İşten uzak kalmak veya okulunuzu bırakmak her zaman kolay değildir. Dolayısı ile bir karar almadan önce mutlaka iyileşme süreci için yeterli zamanınız olup olmadığını tespit etmelisiniz.

Bunun İçin Doğru Zaman Mı?

Böyle bir işlem için genel olarak sağlıklı olmak en iyisidir. Hayatınız halen tam oturmamışsa ya da belirsiz ve stresli durumlarla uğraşıyorsanız, net bir karar vermek için daha iyi bir konuma gelene kadar beklemek akıllıca olacaktır.