Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Burun Solunumu

burun-estetigi

Rahat bir burun solunumu, en az burnun görünümü kadar önemlidir. Çok güzel ama nefes alamayan bir burnu elbette istemezsiniz.

Burun tıkanıklığı spor performansında düşme, uyku veriminin azalması, ağzı açık uyuma ve horlama, tekrarlayan boğaz Enfeksiyonları, kronik sinüzit gibi birçok problemin ana nedenidir. Ayrıca burun tıkanıklığı düzeltilmediği takdirde , ilerleyen yaşlarda, kişide kalp problemlerine de neden olabilmektedir.

İşte bu nedenle burun ameliyatını yapacağım her hastayı, estetik açıdan değerlendirdiğim gibi, solunum fonksiyonu yönü ile de ayrıntılı bir şekilde değerlendiririm. Bu muayenelerin sonucunda bazı hastalarımızda görsel problemlere ek olarak Septum Deviasyonu (burun içindeki kemik eğriliği), Konka Büllosa (Burun içerisinde kist), Kronik sinüzit, Nasal polip (Burun eti ), Konka Hipertrofisi gibi gibi birçok yan problem tespit edilebilmektedir.  Böyle ayrıntılı bir muayene yapmak, hastamıza, hem estetik burun ameliyatını hem diğer burun içi problemlerini aynı seansta çözüme kavuşturma  şansı vermektedir.