Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Burun Estetiği Yaptırmayı Düşünme Nedenleri

burun-estetigi

Yüz özelliklerinin orantılı ve simetrik olması doğal güzelliğini arttırır. Araştırmalar, kozmetik rinoplasti yaptıran  hastaların genel görünümleri hakkında kendilerini daha fazla güvende hissettiklerini ve sonuç olarak daha iyi bir yaşam kalitesine sahip olduğunu göstermiştir. Bu nedenle, kozmetik rinoplasti, dünyadaki kadın ve erkekler arasında en popüler kozmetik işlemlerden biri olmaya devam etmektedir.

Genel görünümünüzü iyileştirmenin yanı sıra, kozmetik rinoplastinin birçok sağlıklı faydası vardır.

Rinoplasti İle Neler Değiştirilir?

Kozmetik rinoplasti ameliyatı ile aşağıdaki sorunlar çözümlenebilmektedir;

Yüzünüze göre çok büyük bir burnun düzeltilmesi.

Eğri bir burun.

Doğum deformitesi.

Burun köprüsünün düzeltilmesi.

Uzun burun ucu.

Yaralanmadan kaynaklanan hasarlar.

Septum deviasyonunun neden olduğu burun tıkanıklıkları.

Rinoplasti Ameliyatı Yaptırmanın Diğer Sebepleri

Özgüveninizi ve benlik saygınızı artırabilir.

Ciddi solunum sorunlarını düzelterek yaşam kalitenizi artırabilir. Buna ek olarak, uykusuzluktan dolayı oluşan kalp sağlığı sorunlarının yanı sıra kronik horlamayı hafifletebilir.

Sinüs enfeksiyonları ve sinüziti önleyebilir.

Rinoplasti İçin İyi Bir Aday Mıyım?

Yaş: Başarılı bir rinoplasti sonucuna ulaşmak için hastanın burnunun büyümeyi durdurması gerekiyor. Kızlar için büyüme 14 yaşına kadar devam ederken erkekler için 16 yaşına kadar devam etmektedir.

Gerçekçi Beklentiler: Genel görünüşünüzü iyileştirmek istiyorsanız, mükemmelliği elde etmenin mümkün olmadığını anlamalısınız. Burun estetiği ameliyatı için gerçekçi beklentileriniz varsa iyi bir adaysınız demektir.

Ameliyat Hakkında Başka Ne Bilmeliyim?

Daha önce yaptırdığınız rinoplasti ameliyatının sonuçlarından memnun değilseniz, revizyon rinoplasti ameliyatı ile önceki ameliyatın sonuçlarını düzeltmek mümkündür.

Rinoplasti ameliyatının sonuçlarının zaman içinde daha iyi olacağını göreceksiniz. Başlangıçta, morluk ve şişme olsa da, bu durum ilk aydan sonra kendiliğinden geçecektir.