Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Burun Estetiği Ameliyatının Sonuçlarından Memnun Değilseniz Ne Yapabilirsiniz?

burun-estetigi

Rinoplasti ameliyatınızın sonuçları beklentilerinizin biraz altında mıydı? Sonraki adımınız ne olacak? Burun estetiği ameliyatından sonra burnunuzdan mutsuzsanız, ikincil bir çözüm bulmanız gerekmekte. Revizyon rinoplasti ameliyatı, burun estetiği ameliyatının sonuçlarınızdan memnun olmadığınızda devreye girebilecek bir işlemdir.

Revizyon Rinoplasti Ameliyatı Nedir?

Rinoplasti ameliyatından sonra bazı hastalar ortaya çıkan solunum sorunları ile mücadele etmektedir ve bazı hastalar ise estetik sonuçların farklı olmasını dilemektedir. Revizyon rinoplasti ameliyatı, bir önceki burun estetiği ameliyatının sorunlarını düzeltmek için yapılan bir işlemdir. Yara dokusu ve kıkırdak hasarı genellikle işlemi oldukça karmaşık hale getirir. Birçok cerrah revizyon rinoplasti ameliyatını teklif etmemektedir.

Neden Rinoplasti Sonuçlarınızdan Memnun Değilsiniz?

Revizyon rinoplastinin fonksiyonel ve estetik sorunlar olmak üzere iki nedeni vardır. Genellikle bu konular tek bir işlem sırasında aynı anda düzeltilebilir. Bunun için cerrahınıza neyden memnun olmadığınızı anlatmanız ve revizyon rinoplasti sonuçlarına dair gerçekçi beklentiler içinde bulunmanız gerekmektedir.

Revizyon Rinoplasti Ameliyatı Olmaktan Nasıl Kaçınırsınız?

İlk rinoplastinizden memnun değilseniz yardım alabilirsiniz, ancak düzeltmekten çok önlemek daha iyidir. İlk rinoplasti ameliyatınız için hazırlanıyorsanız, bu ipuçları, gelecekte revizyon rinoplasti ameliyatına gerek kalmamasını sağlayacaktır;

Cerrahınızı Dikkatle Seçin – Mükemmel rinoplasti sonuçları için doğru cerrah önemlidir. Rinoplastide uzmanlaşmış bir plastik cerrah seçin.

Neyi İstediğinizi Bilin – Cerrahi süreç boyunca hedeflerinizi cerrahınızla paylaşın. Ne elde etmeyi umduğunuzu ve hangi sonuçların mümkün olduğunu bilin.

İyileşme Süreci Talimatlarını İzleyin – Rinoplasti ameliyatından sonra yeni burnunuza iyi bakın. Yeni burun iyileşirken bakım yapılması iyileşme sırasında komplikasyonların azaltılmasına yardımcı olacaktır.