Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesinde Yapmanız Gerekenler

burun-estetigi

Ameliyat Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burnumuz yüzümüzün merkezi. Bu, insanların daha önce fark ettiği özelliklerden biridir. Burun yüzümüzü oluşturur ve diğer organların dengesini ve simetriğini belirler. Burun gözleri, elmacık kemiklerini ve dudakları tamamlayan en önemli organdır. Estetik güvenin yanı sıra burun sağlığımız ve refahımızda da hayati bir rol oynamaktadır. Burnunuzdan nefes almak çok önemlidir. Hepimizin bildiği gibi, burun deliklerindeki tüyler akciğerlerimize zararlı olabilecek kir ve toz parçacıklarını filtrelemektedir. Aynı zamanda burundan alınan nefes kandaki oksijen ve karbondioksit dengesini de korumaktadır. Eğri bir burun, burun estetiği ameliyatına karar vermek için iyi bir neden olan nefes alma sorununa neden olabilir.

Ameliyata Karar Vermeden Önce

Burun estetiği ameliyatına

karar verdikten sonra ameliyattan önce detaylı bir araştırma yapmanız çok önemlidir. Araştırmanızda geçireceğiniz önemli ameliyata dair detayları öğrenerek her şeye karşı hazırlıklı olmanız muhtemeldir. Diğer yandan bazı durumlara da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Öncelikle neden burun estetiği ameliyatı yaptırmak istediğinizi bilmelisiniz. Burnunuzda nefes almanızı zorlaştıracak, uyku apnesine neden olan bir fonksiyonel problem mi var, burnunuzun ucu çok mu aşağıya bakıyor, burun kemiğiniz eğri mi ya da burnunuz çok mu büyük? Neden burun estetiği olacağınızı bilirseniz birçok faktörün belirlenmesine de yardımcı olursunuz.

Kendinizi fedakarlık için hazırlayın.

Ameliyat için uygun olduğunuzdan emin olunması için bir dizi testten geçeceksiniz. Burun estetiği ameliyatı 2-6 saat arasında sürerken iyileşme yaklaşık 2-3 hafta sürer.  İyileşme aşamasında size iyi gelmeyecek faaliyetlerden kaçınmanız gerekmektedir. Bu süreçte sabırlı olmanız çok önemlidir.

Burnunuzla alakalı en çok şey bilen cerrahınızla konuşmaktan çekinmemelisiniz. Ona aptalca olduğunu düşündüğünüz konularda bile merak ettiklerinizi sorun ve eğer aklınızda soru işaretleri varsa mutlaka belirtin. Eğer cerrahınızla aynı fikirde değilseniz bunu söylemekten çekinmeyin.